שירותי ביובית

שירותי ביובית- שטיפה של קווי ביוב

קווי הביוב התת קרקעיים מפנים את מי השופכין, שמכילים חומרים שומניים ורעילים ושאריות פסולת. תשתית ביוב יעילה ואיכותית מונעת מאתנו את החשיפה לחומרים הללו, ובכך מגנה עלינו מפני מפגעים תברואתיים רבים.

קווי ביוב סתומים או פגומים עלולים לגרום לזליגת נוזלי הביוב אל מחוץ לצינורות או להצפת מי הביוב מעל פני הקרקע. 2 התרחישים הללו אינם נעימים כלל, כיוון שהם חושפים אותנו לריחות לא נעימים ולזיהום סביבתי שעלול אף לפגוע בנו.

הפתרון – שטיפה של קווי הביוב באמצעות ביובית

הביובית היא משאית גדולה, שנושאת ציוד מתקדם, שמסייע לטפל בבעיות גדולות ומורכבות בקווי הביוב. למשאית מחובר מיכל עם משאבה עצמתית, שדוחפת מים בעצמה רבה ומסייעת לשטוף את צינורות הביוב, לנקות את בורות הביוב ואת הצינורות שמחוברים אליהם.

הביובית מתחברת אל קווי הביוב בעזרת צינור ארוך, שמגיע עד לאורך 160 מטר, וכך מסוגל לחדור גם לצינורות מרוחקים מאוד ועמוקים מאוד.

שטיפת קווי ביוב עם ביובית מפעילה לחץ מים חזק מאוד, שמנקה את צנרת הביוב בעצמה רבה ומסיר ממנה לכלוכים, פסולת וכל דבר שעלול לחסום אותה או להפריע לזרימה חלקה של מי הביוב.

מתי כדאי לבצע שטיפת קווי ביוב בעזרת ביובית?

  • במקרים של סתימת קווי הביוב על ידי מגבונים, שאריות אוכל, גוף זר כמו צעצוע של ילד או הצטברות פסולת מוצקה כמו חומרי בטון ופלסטיק
  • במקרים, שבהם הצטברו שומנים על גבי צינורות הביוב, ואלו מקטינים את קוטר הצינורות או סותמים אותם, ובכך פוגעים בזרימה חלקה של מי הביוב דרך הצינורות
  • במקרים בהם נוצרה סתימת שורשים, שחדרו אל צינורות הביוב

מה עושים במקרה של סתימת שורשים מורכבת?

במקרים בהם מזהים סתימת שורשים בצינורות הביוב, ניתן לשטוף את הצינורות בעזרת ביובית בזרם מים חזק, שחותך את השורשים ושוטף את הפסולת. במקרים בהם שטיפה זו אינה מספיקה, ניתן להשתמש בעזרים נוספים, שמסייעים לחדור אל הצינור, לחתוך את השורשים, לפנות את הלכלוך ולפתוח את קווי הביוב מחדש.

בדרך כלל צינורות שנסתמו על ידי שורשים סובלים מנזקים נלווים, ודורשים תיקוני צנרת ואף החלפה של צנרת הביוב. כמו כן, על מנת למנוע את צמיחת השורשים בעתיד, מומלץ להשתמש בקוטל שורשים ידידותי לסביבה.

מי רשאי לבצע שטיפה של קווי ביוב באמצעות ביובית?

לצורך שטיפת קווי ביוב עם ביובית נדרש רישיון מטעם המשרד להגנת הסביבה. רישיון זה מבטיח, שלמפעיל הביובית יש הידע וההכשרה המתאימים לניקוי קווי הביוב באופן מקצועי, יעיל ובטוח.

תחזוקה שוטפת למניעת סתימות בקווי הביוב

כדי לשמור על קווי הביוב פנויים, ועל זרימה חלקה בצינורות אלו מומלץ להימנע מהשלכת פסולת לחורי הניקוז בבית, בכיורים, באמבטיה ובאסלה. הסיבה העיקרית לסתימת קווי הביוב היא השלכת מגבונים לאסלה, ועל מנת להימנע מנזקים בצנרת ולהקדים תרופה למכה מומלץ לערוך מידי שנתיים בדיקה, שתתבצע על ידי איש מקצוע מוסמך, ואם יש צורך לבצע שטיפה של קווי הביוב.

כיום קיימות ביוביות שונות, שמתאימות לשטיפת קווי ביוב בשכונות מגורים, קניונים, בתי מלון, מפעלים וחניונים תת קרקעיים. הביוביות משמשות גם לשאיבת הצפה במרתפים ואף בפיר מעלית, לשאיבת שירותים כימיים ולשאיבת בורות שומן וספיגה במסעדות, מפעלים וכדו'.

חברת אפיקי מרום מתמחה בשטיפת קווי ביוב ושאיבה בעזרת ביובית, ובעלת רישיון והסמכה מתאימים. אנו מבטיחים טיפול מהיר ויעיל בחסימות, סתימות ונזקים בקווי הביוב, וברשותנו הציוד המתקדם ביותר וטכנולוגיות אל – הרס, שמאפשרים לנו לטפל בצורה מיטבית בנזקי צנרת ובבעיות צנרת עם מינימום לכלוך ובמינימום זמן.

אפיקי מרום

חברת אפיקי מרום הוקמה במטרה לטפל באופן מקצועי בכשלים במערכות צנרת מים ביוב וניקוז
אנו מתמחים בטיפול ושיקום נזקי צנרת ללא הרס ובטכנולוגיות לאיתור מיפוי וצילום צנרת אנו כאן בכדי לספק טיפול מקצועי, ושקט נפשי
עם הבנה יסודית בתשתיות בנייה ואינסטלציה, ובעיקר בפעולות שיקום מתקדמות ובציוד חדשני,
מענה לכל אחד מנזקי המים, החל מאיתור הליקוי, טיפול מסיבי מקצה לקצה ושיקום אבסולוטי מבפנים ומבחוץ

לשירותכם מידע נוסף...

איתור נזילות מים ובעיות רטיבות

איתור נזילות מים ובעיות רטיבות נזילות ובעיות רטיבות במבנה, שנובעות מצנרת המים או מצנרת הביוב, עלולות לקרות אפילו מתקלות קטנות כמו סדקים וחורים קטנים. נזקים

קרא עוד »

איתור נזילות ורטיבות

איתור נזילות ורטיבות איתור נזילות ורטיבות בשלבים מוקדמים יכול למנוע נזק רב, ואפילו אסון. אף על פי שברוב המקרים אנשים לא מבחינים בנזילות, ובמקרים לא

קרא עוד »

תיקון צנרת בהתזה

תיקון צנרת בהתזה האינטרס שלנו כאנשי מקצוע הוא תמיד לבצע את העבודה שלנו עם כמה שפחות הרס ולהימנע במידת האפשר מרעש ומלכלוך, כדי להבטיח חזרה

קרא עוד »

איתור וגילוי נזילות

איתור וגילוי נזילות מים נזילות מים לא תמיד נראות לעין, ופרק הזמן שעובר מהרגע שבו נוצרת תקלה בצנרת למועד תיקון הבעיה הוא קריטי, כיוון שנזילה

קרא עוד »
דילוג לתוכן