צילום קווי ביוב

צילום קווי ביוב

צינורות המים חייבים להבטיח זרימה חלקה ללא הפרעות. כשמשהו אינו מתנהל כשורה נוצרות בעיות שונות בצנרת החל מדליפות, טפטופים ועד לפיצוצים בצנרת. על מנת לאתר את מקור הבעיה ומהותה, נאלצנו בעבר לפתוח את קווי הצנרת, לשבור קירות, להרים מרצפות וליזום פעולות מורכבות, שלקחו זמן רב ודרשו עבודה רבה, שכללה גם הוצאות גבוהות.

בדומה לרופא, שנעזר כיום בטכנולוגיות מתקדמות, שמאפשרות לו לאבחן את מצב המטופל ואת המתרחש מתחת לפני השטח בצינורות הדם בעזרת מצלמות ואמצעים זעירים לא פולשניים, גם בעולם האינסטלציה קיימות כיום מצלמות מתקדמות לאיתור תקלות ובעיות בצנרת, ומאפשרות להגיע עד לקווי הביוב במטרה לקבל תמונה ברורה וחד משמעית של התקלה, מקורה ואופיה.

באילו מצבים נפנה לבחון את מערכת הביוב בעזרת מצלמות הביוב המשוכללות שלנו?

 • בעת זיהוי נזקי מים ורטיבות, התפתחות עובש או פטריות, סתימות, הצפות, נזילות, הצטברות מים עקב נזילות וכדו'.
 • אחת לעשר שנים מומלץ לבחון את המערכת הקיימת, גם אם לא זוהו תקלות או נזקי מים. פעמים רבות קיימת תקלה קטנה, שאת סימניה לוקח זמן מה לזהות, ואבחון מוקדם יכול למנוע נזקים עתידיים והוצאות מיותרות. כשמדובר בצנרת ישנה, מומלץ לבצע את הבדיקה אחת לשנתיים.

כיצד מתבצע צילום קווי הביוב?

המצלמות המתקדמות שלנו מסוגלות לבצע את עבודתן בכל עומק ובכל קוטר צינור. הן פועלות באמצעות סיב אופטי, המעניק זוית צילום רחבה של 360 מעלות ואינפורמציה נוספת אודות גובה הטמפרטורה בחלקי הצינור שנבדק על ידי הבדלי צבע, כך שלא ניתן לפספס שום חלק בצינור המצולם.

במהלך הצילום מתקבלות תמונות של כל מקטעי הצינור הנבדק, כך שניתן לאתר את מיקום התקלה או הליקוי, לאבחן ולתת פתרון במקום.

אילו תקלות ניתן לזהות באמצעות המצלמות המתקדמות?

 • סדקים ופיצוצים לאורך הצנרת
 • נזילות
 • צינורות מכופפים או שבורים
 • גופים זרים שחוסמים את הצנרת וסתימות בצנרת (אחת הסיבות הנפוצות לסתימות במערכת הביוב הביתית והעירונית טמונה בהשלכת מגבונים לחים לאסלה)
 • חדירה וחסימה של שורשים
 • חיבורים לקויים וניתוקים בצנרת
 • כשלים או חסימות במרזבים

יתרונות השימוש במצלמות

 • איתור מדוייק ואמין לתקלות ומפגעים, גם במערכות ביוב ארוכות, עמוקות ומסועפות
 • איתור תקלות באופן יעיל ומהיר, המאפשר קבלת החלטות במקום באשר לאופן הטיפול
 • תיעוד כל מערכת הביוב בשלמותה ללא הרס, שבירה, חפירה ולכלוך
 • איתור ותיעוד תקלות ללא חשיפה לריחות לא נעימים
 • צילום ברזולוציה גבוהה ובזוית רחבה לקבלת תוצאה מדוייקת
 • באמצעות הצילום מתאפשרת בדיקת שיפוע הצינור ואורכו, המעניקות אינדיקציה לאבחון ואסטרטגיית פעולה בעת תקלה
 • הצילום מעניק מידע נוסף אודות הלחץ בצינור ומיקום הצילום המדוייק
 • צילומי המצלמה המתקבלים קבילים מבחינה חוקית עבור הצגתם בבתי המשפט, אם יש בכך צורך. כל צילום מתועד יחד עם הכתובת ותאריך הצילום, ולכן יכול לשמש כממצא לצורך קבלת חוות דעת משפטית

צילום קווי ביוב

צינורות הביוב שלנו אמורים להזרים את המים ללא תקלה וללא הפרעות, העשויות, אם הן אינן מטופלות, לגרום לנזק חמור או לבעיה כלשהי במערכת כולה. יחד עם זאת, ישנם לצערנו מצבים המצריכים פנייה למומחים וזה קורה כאשר אנו מזהים התנהלות שאיננה תקינה הקשורה לצנרת הביתית או למערכת הביוב עצמה.

הדבר יכול לבוא לידי ביטוי בדליפות בצנרת הביוב, בטפטופים בנקודות שונות שבה ואפילו בפיצוצים בצנרת. איתור הבעיה ומקורה הוא אתגר של ממש, שפעמים רבות דורש שימוש במכשור מיוחד. כיום, תודות לפיתוחים הטכנולוגיים החדשניים ניתן לזהות את מקור הבעיה באמצעים מתקדמים ושיטות העוזרות באיתורה.

צילום צנרת בעזרת סיבים אופטיים מונע פעולות לא רצויות כמו שבירת קירות, הרמת מרצפות ופעולות מורכבות אחרות, שעלותן גבוהה וביצוען בשטח עשוי להותיר אחריו לכלוך רב וגם לא מעט נזקים בסביבה.

באילו נסיבות כדאי להזמין שירותי צילום קווי ביוב וצנרת?

יש לא מעט מצבים המצדיקים הזמנת שירותי צילום צנרת וגם צילום קווי ביוב של מומחים. נזילות, צינורות מכופפים או שבורים, חדירה או חסימה של שורשים במערכת הביוב, חסימות במרזבים או כשלים בהם, חיבורים שאינם תקינים וניתוקים בצנרת, גופים זרים שנכנסו לצנרת וגרמו לחסימתה או לסתימות בה ותקלות נוספות, כולן מצדיקות פנייה לשירותי צילום ביוב וצנרת.

מה כוללים שירותי צילום קווי ביוב וצנרת?

צילום קווי ביוב או צילום צנרת נעשה כיום באמצעות ציוד חדשני, המוחדר ישירות אל תוך מערכת הביוב עצמה. באמצעות צילום זה ניתן לקבל תמונה מצב מדויקת מאד של אותו מקום וגם לזהות את הבעיה ואת המקור לה. ישנן כיום מספר דרכים לבצע זאת, כאשר צילום באמצעות סיב אופטי הוא בין השיטות הפופולאריות וגם המבוקשות מאד.

זהו צילום בזווית רחבה של 360 מעלות, המספקת מידע חשוב מאד אודות המקום. ניתן לקבל את הטמפרטורה בנקודות שונות לאורך הצינור, מה שמתאפשר תודות להבדלי הצבע המרמזים על כך. בזמן הצילום מתקבלות תמונות של אותם מקטעי צינור, הנבדקים תוך כדי העבודה, וכך אפשרי לזהות במדויק את מקור הליקוי, את אופיו וגם את המיקום המדויק שלו.

הסיב האופטי נבחר לטובת העניין בשל מידותיו הקומפקטיות ויכולתו להיכנס לצינורות ביוב או צנרת בכלל בכל קוטר קיים. בין אם אלה קווי ביוב ביתיים בקוטר נמוך יחסית או צינורות אחרים בקוטר בינוני, שיטת צילום קווי ביוב באמצעות סיב אופטי היא בהחלט הדרך הנכונה לאתר את מקור הבעיה.

כיצד מתבצע צילום קווי ביוב?

צילום קווי ביוב מתבצע כאמור באמצעות מצלמות מיוחדות, המותאמות לקוטר הצינור. הן כוללות סיב אופטי מיוחד, אותו ניתן להחדיר ישירות לאותו המקום ולצלם בהצלחה את הנעשה בו. בכל רגע נתון ניתן להזיז את הסיב האופטי לאורך הצינור ולבצע צילום נקודתי של אותו מקטע. כך מתקבלת תמונת מצב רחבה יותר וגם עדכנית, המסייעת במציאת הפתרון המתאים וזיהוי מקור הבעיה.

באיזו שיטת צילום ביוב או צילום צנרת כדאי לבחור?

לצד צילום צנרת או ביוב באמצעות סיב אופטי, מוצעות כיום שיטות צילום נוספות כמו זו הכוללת רובוט, המורכב ממערכת מיוחדת של מצלמות ותאורה המסוגלת לספק תמונה באיכות גבוהה ולעיתים גם ב-360 מעלות. יחד עם זאת, שיטת הצילום המועדפת לרוב היא זו המתבססת על השימוש בסיב אופטי, אם כי חשוב לזכור שכל שיטה מותאמת לסיטואציה עצמה וכך גם כדאי לנהוג.

ישנן תקלות שונות, קטרים שונים של צינורות ושימוש בשיטת צילום, המתייחסת לנתונים אלה, יאפשר התנהלות נכונה וחכמה. אחד החסרונות של הרובוט הוא הממדים שלו. הוא גדול יחסית (ובייחוד בהשוואה לסיב אופטי) ולא תמיד מתאפשרת בעזרתו זווית צילום רחבה.

אולם, כיום, ובייחוד לאור הפיתוחים הטכנולוגיים החדשניים, ישנם גם רובוטים קטני ממדים, בהשוואה לאלה, הגדולים, בעזרתם אפשר לצלם קווי ביוב בעלי קטרים נמוכים יותר. בעזרת סיב אופטי ניתן לצלם קטרים קטנים מאד, מה שהופך אותו לפתרון מצוין בבתים פרטיים או במקומות בהם ישנם צינורות בקוטר של 2, 4, 6 צול ואף יותר.

אילו יתרונות מביאות אתן המצלמות?

צילום קווי ביוב וצנרת באמצעות סיב אופטי הוא דרך מצוינת להתמודד עם בעיות צנרת חמורות או קלות, פשוטות או מורכבות. המצלמות, בהן נעזרים כיום, מביאות אתן יתרונות רבים: באמצעות המצלמות ניתן לאתר בצורה מדויקת ואמינה את התקלות ואת המפגעים, ובייחוד במערכות צנרת ארוכות, מסועפות מאד וגם עמוקות. איתור מהיר, המסייע בקבלת ההחלטה הנכונה ואופן הטיפול.

אפשרות לתעד את הנעשה בשטח, בתוך מערכת הביוב והצנרת, ללא הצורך בחפירות, שברים, ריחות לא נעימים וגם לכלוך במקום. תודות לצילום בשיטה זו ניתן לבדוק את אורך הצנרת כמו גם את השיפוע שלה, מה שעוזר בקביעת אסטרטגיית הטיפול בתקלה.

ניתן לקבל מידע חשוב אודות מידת הלחץ בנקודה מסוימת בצנרת. הצילום בשיטה זו קבילים על פי החוק ובמידת הצורך ניתן להציגם בבית המשפט. על כל צילום מוטבע תאריך הצילום וגם הכתובת ולכן משמש כממצא חשוב במקרים בהם זקוקים לחוות דעת משפטית.

מה מגלים, פעמים רבות, תוך כדי צילום קווי ביוב?

הצילום מהווה כלי חשוב המסייע לבעלי המקצוע לגלות את הסיבות לתקלה וגם את מיקומה הנקודתי של הבעיה, כאמור. במהלך הצילום מגלים לא אחת בעיות שונות, שחלקן מפתיעות וחלקן פחות. למשל, אחת הנפוצות שבהן היא סתימה בביוב. יש לא מעט סיבות לסתימה, שאת חלקן קל מאד לפתור ואת האחרות פחות.

הצטברות של חומרים אורגניים למשל, היא אחת הסיבות הנפוצות והיא גם זו שקל יחסית לפתור ולזהות. לעומת זאת, חדירת שורשים למערכת הביוב היא בעיה מורכבת יותר שלא פשוט לאתר. ולכן, במצבים אלה, צילום צנרת הוא הפתרון המתאים. גם סתימות של בטון בתוך צנרת הביוב הן תופעות מורכבות מאד, שמופיעות לרוב בבתים חדשים או לאחר שיפוץ.

נזילות בביוב, להן נלווים סימנים שונים כמו ריחות לא נעימים וגם רטיבות, מצריכות אף הן צילום תת קרקעי לאיתור מקור הבעיה (ובייחוד כאשר מבינים כי אותה צנרת חשופה איננה הסיבה). תופעות נוספות שעשויים לזהות במהלך הצילום הן מקרים של נזקים ושחיקה, למשל.

הדבר קורה לא אחת במערכות ישנות מאד, שעם הזמן נשחקות בשל לחץ מכאניים. אותו לחץ גורם לסתימות ולהצפות ומצריך טיפול מהיר ויעיל. בעיות כרוניות במערכת, הבאות לידי ביטוי בסתימות חוזרות ונשנות בביוב, בשיפועים שאינם תקינים, בחדירת שורשים וגם בריחות לא נעימים הן מטרד של ממש. בעזרת סיב אופטי ניתן לאתר בקלות רבה יותר את מקור הבעיה ולהציע פתרון בהתאם.

מה חשוב לקחת בחשבון כשמחפשים חברה, המציעה שירותי צילום צנרת וביוב?

כדי ליהנות מפתרון יעיל ואיכותי, חשוב לפנות אל המומחים בתחום. ישנן כיום לא מעט חברות המציעות שירות מסוג זה, חלקן מקצועיות ומנוסות וחלקן פחות. מכיוון שנדרשת כאן רמת דיוק גבוהה מאד וגם שימוש במצלמות אמינות וחדשניות, סיוע של חברה מנוסה בתחום היא הדרך הנכונה לעשות זאת.

חברה כזו יודעת להתמודד עם האתגרים הרבים הצצים ועולים תוך כדי העבודה, ברשותה צוותים מקצועיים המגיעים אל המקום ונעזרים בטכנולוגיה המתאימה והיא פועלת על מנת להתאים לכל לקוח את הפתרון הנכון, כדי למצוא את שיטת הטיפול המתאימה.

מדוע כדאי להזמין שירותי צילום צנרת כמה שיותר מהר?

אם זיהיתם סימנים המעידים על תקלת צנרת או ביוב כלשהו, חשוב מאד שתפנו בהקדם לחברה המתאימה. תקלות כאלו יכולות להפוך, בהמשך, למטרד של ממש אם לא דואגים לטפל בהן בקדם ובייחוד אם לא מבצעים איתור מקדים וטיפול יעיל. עיכוב בכך יכול לגרום לנזקים חמורים בהמשך ולהוצאות כספיות גבוהות.

מסיבה זו, אם אתם מריחים ריחות ביוב לא נעימים, רואים סימנים של רטיבות או סובלים מהצפות חוזרות ונשנות בתוך הבית או באזור הביוב החיצוני, אל תשתהו ופנו לעזרה. כיום, בעזרת הפיתוחים המתקדמים בתחום, אפשר לזהות מהר יותר ומדויק יותר את מקור הבעיה ולטפל בה.

חברת אפיקי מרום בע"מ מתמחה בשיקום ובטיפול בבעיות ובנזקי צנרת תוך שימוש במצלמות סיב אופטי מיוחדות, המגיעות למעמקי הצנרת ומצלמות באופן מדויק נקודות שונות לאורכה. תודות לשיטה זו ניתן לאתר בקלות רבה יותר את מקורה של הבעיה ולהציע את הפתרון המתאים שיעזור להתמודד איתה כהלכה.

כל פתרון מוצע ללקוח באופן נקודתי ובהתאמה מלאה, תוך התייחסות לאופי התקלה, אופיו של המקום וגם מצב הצנרת ו/או מערכת הביוב. לקבלת פרטים אודות שירותיה, צרו קשר בטלפון 1800-333-243

אפיקי מרום

חברת אפיקי מרום הוקמה במטרה לטפל באופן מקצועי בכשלים במערכות צנרת מים ביוב וניקוז
אנו מתמחים בטיפול ושיקום נזקי צנרת ללא הרס ובטכנולוגיות לאיתור מיפוי וצילום צנרת אנו כאן בכדי לספק טיפול מקצועי, ושקט נפשי
עם הבנה יסודית בתשתיות בנייה ואינסטלציה, ובעיקר בפעולות שיקום מתקדמות ובציוד חדשני,
מענה לכל אחד מנזקי המים, החל מאיתור הליקוי, טיפול מסיבי מקצה לקצה ושיקום אבסולוטי מבפנים ומבחוץ

לשירותכם מידע נוסף...

איתור נזילות מים ובעיות רטיבות

איתור נזילות מים ובעיות רטיבות נזילות ובעיות רטיבות במבנה, שנובעות מצנרת המים או מצנרת הביוב, עלולות לקרות אפילו מתקלות קטנות כמו סדקים וחורים קטנים. נזקים

קרא עוד »

איתור נזילות ורטיבות

איתור נזילות ורטיבות איתור נזילות ורטיבות בשלבים מוקדמים יכול למנוע נזק רב, ואפילו אסון. אף על פי שברוב המקרים אנשים לא מבחינים בנזילות, ובמקרים לא

קרא עוד »

תיקון צנרת בהתזה

תיקון צנרת בהתזה האינטרס שלנו כאנשי מקצוע הוא תמיד לבצע את העבודה שלנו עם כמה שפחות הרס ולהימנע במידת האפשר מרעש ומלכלוך, כדי להבטיח חזרה

קרא עוד »

איתור וגילוי נזילות

איתור וגילוי נזילות מים נזילות מים לא תמיד נראות לעין, ופרק הזמן שעובר מהרגע שבו נוצרת תקלה בצנרת למועד תיקון הבעיה הוא קריטי, כיוון שנזילה

קרא עוד »
דילוג לתוכן