צילום צנרת ביוב

צילום ביוב- צילום צנרת ביוב בעזרת רובוטים

נזקים בצנרת הביוב כמו נזילות, ניתוקים בקווי הביוב, עיוותים או סתימות עלולים לצוץ ללא הודעה מוקדמת. קווי הביוב, המצויים בעומקים שונים בקרקע בדרך כלל אינם נגישים והנזקים שצצים בהם אינם נראים לעין, ובהעדר איתור מוקדם הנזקים הללו עלולים להוות מטרד גדול מאוד ולגרור תקלות רבות, שעלולות לפגוע באיכות החיים שלנו ואף לסכן את בריאותנו.

על מנת לאתר מפגעים ותקלות ולזהות את מיקומם המדויק לאורך צינורות הביוב, פותחו רובוטים מיוחדים, שמסוגלים להיכנס אל קווי הביוב, צרים, עמוקים ורחוקים ככל שיהיו, לצלם את המפגעים ולגלות לנו היכן בדיוק נמצא הליקוי.

צילום צנרת הביוב בשיטות מתקדמות ומהירות

צילומי צנרת בשיטות מתקדמות הוא אחד התחומים המתפתחים ביותר בענף האינסטלציה כיום, והוא נועד לסייע לאנשי המקצוע בתחום לאתר תקלות, לזהות אותן ואת מיקומן המדויק ולתת אבחון מדויק, אמין וקביל מבחינה משפטית בדרך המהירה, השקטה והנקייה ביותר שיש.

שיטות מתקדמות לצילום צנרת מאפשרות כיום להחדיר סיב אופטי, שמסייע לצלם את קווי הביוב בזווית צילום רחבה של 360 מעלות ברזולוציה גבוהה, כך שמתקבלת אינפורמציה מדויקת, ולצד האינפורמציה הוויזואלית, מתקבל גם מידע חיוני אודות מערכת הביוב כמו גובה הטמפרטורה בחלקי הצינור השונים, שיפוע הצינור ואורכו. פיסות המידע הללו נותנות אינדיקציה לצורך אבחון מדויק של תקלות ובניית אסטרטגיית פעולה לתיקון התקלות הללו.

על ידי צילום קווי הביוב באמצעות רובוטים ניתן לעבור על כל מקטעי הצנרת, ולזהות באופן ברור סדקים, קורוזיה, עיוותים ופגמים נוספים ואת מיקומם המדויק של מפגעים אלו.

על ידי אבחון התקלות וזיהוי מיקומם ניתן לתת פתרונות יעילים בו במקום, ומבלי לשבור מרצפות.

שיטת הבדיקה הזו נחשבת למדויקת ומאוד אמינה. השימוש בה הוכיח את עצמו גם במערכות ביוב מורכבות ומסועפות, והוא מבטיח תיעוד של כל מערכת הביוב בשלמותה ללא צורך בשבירת בלטות, בחפירה, בלכלוך וברעש, וללא חשיפה לריחות הלא נעימים של מערכת הביוב.

צילום קווי הביוב בעזרת רובוטים הנו קביל מבחינה חוקית לצורך הצגת הממצאים שהתקבלו בבית משפט. הצילומים שמתקבלים מתועדים יחד עם הכתובת שבה בוצעה הבדיקה ותאריך הבדיקה, ולכן משמשים גם כממצאים לצורך קבלת חוות דעת משפטית.

מתי נדרש צילום צנרת הביוב

בדרך כלל מומלץ לבצע בדיקה למערכת הביוב אחת ל – 10 שנים. כידוע, בעיות בצנרת מים מכל סוג שהוא עלולות להיחשף זמן רב לאחר היווצרות המפגע, וכשהבעיה אינה נראית לעין היא עלולה להחמיר ככל שהזמן עובר. בעיות בצנרת עלולות להיות פצצה מתקתקת, ולכן כדאי להקדים תרופה למכה, ולבצע בדיקת תחזוקה בזמן.

כמו כן, צילום קווי הביוב נדרש מיד עם זיהוי נזקי מים ורטיבות, עובש או פטריות, אם קיים חשש לסתימה, אם מי הביוב אינם מנוקזים באופן יעיל ונוצרת הצפה או שמצטברים נוזלים כתוצאה מנזילות וכו'.

המפגעים שניתן לזהות על ידי צילום צנרת ביוב בעזרת רובוטים

על ידי צילום קווי ביוב ניתן לזהות בעיות שונות קלות וחמורות, ביניהן נזילות וסדקים בצנרת, עיוותים או שברים ופיצוצים, חיבורים לקויים או ניתוקים לאורך קווי הביוב או חסימות וסתימות של גופים זרים, כולל שורשי עצים. בין הסיבות הנפוצות לסתימת צנרת הביוב נמנית השלכת מגבוני נייר לאסלה.

חברת אפיקי מרום היא חברה מקצועית וותיקה, שמתמחה באיתור תקלות ומתן פתרונות יעילים, שמחזיקים מעמד לאורך שנים רבות. אנו דואגים בכל עת להתעדכן בכל השיטות החדישות ביותר לאיתור תקלות ולמתן פתרונות בדרכים היעילות ביותר, כדי לתת את השירות הטוב ביותר לקהל לקוחותינו.

אפיקי מרום

חברת אפיקי מרום הוקמה במטרה לטפל באופן מקצועי בכשלים במערכות צנרת מים ביוב וניקוז
אנו מתמחים בטיפול ושיקום נזקי צנרת ללא הרס ובטכנולוגיות לאיתור מיפוי וצילום צנרת אנו כאן בכדי לספק טיפול מקצועי, ושקט נפשי
עם הבנה יסודית בתשתיות בנייה ואינסטלציה, ובעיקר בפעולות שיקום מתקדמות ובציוד חדשני,
מענה לכל אחד מנזקי המים, החל מאיתור הליקוי, טיפול מסיבי מקצה לקצה ושיקום אבסולוטי מבפנים ומבחוץ

לשירותכם מידע נוסף...

איתור נזילות מים ובעיות רטיבות

איתור נזילות מים ובעיות רטיבות נזילות ובעיות רטיבות במבנה, שנובעות מצנרת המים או מצנרת הביוב, עלולות לקרות אפילו מתקלות קטנות כמו סדקים וחורים קטנים. נזקים

קרא עוד »

איתור נזילות ורטיבות

איתור נזילות ורטיבות איתור נזילות ורטיבות בשלבים מוקדמים יכול למנוע נזק רב, ואפילו אסון. אף על פי שברוב המקרים אנשים לא מבחינים בנזילות, ובמקרים לא

קרא עוד »

תיקון צנרת בהתזה

תיקון צנרת בהתזה האינטרס שלנו כאנשי מקצוע הוא תמיד לבצע את העבודה שלנו עם כמה שפחות הרס ולהימנע במידת האפשר מרעש ומלכלוך, כדי להבטיח חזרה

קרא עוד »

איתור וגילוי נזילות

איתור וגילוי נזילות מים נזילות מים לא תמיד נראות לעין, ופרק הזמן שעובר מהרגע שבו נוצרת תקלה בצנרת למועד תיקון הבעיה הוא קריטי, כיוון שנזילה

קרא עוד »
דילוג לתוכן