פתיחת סתימת ביוב

פתיחת סתימת ביוב

התיישנות צנרת הביוב, חדירת שורשים או הצטברות חפצים וחומרים, שמצאו דרכם אל הצנרת, הם רק חלק מהסיבות שעלולות לגרום לסתימות בתשתית הביוב. פעמים רבות הסתימות הן תוצאה של תחזוקה לקויה או הזנחה של הצנרת, ולעיתים מקור הבעיה בהשלכת פסולת כמו מגבונים לאסלות, שמהווה אחת הסיבות הנפוצות לסתימות בצנרת הביוב.

אף על פי שמערכות הביוב בישראל ואופן הטיפול בהן התקדמו מאוד בשנים האחרונות, עדיין קיימות בחלק מהערים תשתיות פחות מודרניות, היוצרות לעיתים בעיות וסתימות במערכת הביוב. הטיפול במערכות המיושנות והחדישות עשוי להשתנות בהתאם, מאחר וכל מערכת ביוב בנויה באופן קצת שונה, ולשם פתיחת סתימות ביוב קיימים עזרים ומכשירים שונים.

סוגי מערכות הביוב הקיימות בישראל

  • ביוב בבית משותף ובדירות גן- בדרך כלל באחריות דיירי הבניין, ומטופל על ידי וועד הבית או חברת האחזקה שנשכרה על ידו. תקלות שמאפיינות את המערכת כוללות צנרת ישנה וסדוקה, רטיבות והצפות או ליקויים בשל תכנון ויישום לקוי של המערכת.
  • ביוב בבית פרטי- באחריות בעל הנכס, והמערכת מתאפיינת בתקלות זהות לזה של מערכת בבית משותף או דירת גן.
  • ביוב במרתף- מערכת ביוב זו מתאפיינת בבעיות ניקוז בשל הפרשי הגובה ביחס לצנרת הביוב הביתית, הממוקמת בריצפת הבית.
  • ביוב במקלחת- מערכת זו מתאפיינת בהצטברות של שאריות פסולת ולכלוך, בדרך כלל כתוצאה מהתנהלות לא נכונה. כמו כן, במקרים מורכבים יותר, עלולים לחדור למערכת זו שורשים וליצור סתימה.

צילום צנרת הביוב לאיתור הבעיה

  • לפני שניגשים למלאכה, חשוב לבצע אבחון נכון של התקלה או המפגע ולאתר את המיקום המדוייק אליו יש להגיע, כדי לפתוח את הסתימה בצנרת. לצורך אבחון מדוייק ניתן להשתמש כיום במצלמות חדשניות, שפועלות באמצעות סיב אופטי, המעניק תמונה מדוייקת בזוית 360 מעלות של כל הצנרת ברזולוציה גבוהה במיוחד. כך ניתן להגיע אל מקור הבעיה ולפתור בקלות את כל המפגעים הנילווים לה מבלי להרים מרצפות או לשבור בלטות ולחסוך זמן, כסף וטירחה.

הדרכים לפתיחת סתימה בצנרת הביוב

  • פתיחת סתימות באמצעים כימיים- ניתנים לרכישה בחנויות לחומרי בניין, וכוללים אביזרים שונים, ביניהם פומפה וקפיצים מיוחדים. מיועדים לטיפול בסתימות קלות ושטחיות בלבד.
  • פתיחת סתימות בעזרת ביובית- מתאימה למקרים מורכבים, המערבים את הצנרת הביתית והעירונית, ומטופלים על ידי אנשי מקצוע מוסמכים בלבד. הביובית מאפשרת להגיע לחלקים עמוקים ומרוחקים לאורך צנרת הביוב (עד 160 מטרים) ולפתוח סתימות קשות מאוד, כולל שורשים סבוכים. הביובית עובדת באמצעות משאבה עוצמתית, שמפעילה לחץ מים בעוצמה גבוהה מאוד ויניקה לשאיבת פסולת או הצפות.
  • פתיחת סתימות בעזרת רובוט- למקרים חריגים ניתן להשתמש ברובוט ייעודי, שמפעיל איש מקצוע מוסמך. הרובוט מיועד להיכנס אל תוך צנרת הביוב ולפנות את המפגע באמצעות חיתוך הגורם המפריע ופינוי הפסולת שהצטברה בצנרת.
  • פתיחת סתימות באמצעות מכשירים לחיתוך ופינוי שורשים- מכשירים מיוחדים, שלא מסבים נזק לצינורות או חומרים קוטלי שורשים ומונעי צמיחה מחודשת שלהם, שמוחדרים לצנרת.
  • משאבות טבולות וסילוקית- מוצרים, הפועלים באמצעות שאיבה של שפכים, ושליחתם למערכת הביוב הביתית. מיועדים לטיפול במקרים קלים של סתימות במערכת הביוב הביתית, בעיקר במרתפים.

בתום התהליך מומלץ לתקן תקלות שזוהו כמו צינורות סדוקים, חיבורים לא תקינים בצנרת וכו' ולבצע ניקוי ושטיפה של מערכת הביוב, שתבטיח זרימה חלקה של מי השפכים לאורך זמן.

אפיקי מרום

חברת אפיקי מרום הוקמה במטרה לטפל באופן מקצועי בכשלים במערכות צנרת מים ביוב וניקוז
אנו מתמחים בטיפול ושיקום נזקי צנרת ללא הרס ובטכנולוגיות לאיתור מיפוי וצילום צנרת אנו כאן בכדי לספק טיפול מקצועי, ושקט נפשי
עם הבנה יסודית בתשתיות בנייה ואינסטלציה, ובעיקר בפעולות שיקום מתקדמות ובציוד חדשני,
מענה לכל אחד מנזקי המים, החל מאיתור הליקוי, טיפול מסיבי מקצה לקצה ושיקום אבסולוטי מבפנים ומבחוץ

לשירותכם מידע נוסף...

איתור נזילות מים ובעיות רטיבות

איתור נזילות מים ובעיות רטיבות נזילות ובעיות רטיבות במבנה, שנובעות מצנרת המים או מצנרת הביוב, עלולות לקרות אפילו מתקלות קטנות כמו סדקים וחורים קטנים. נזקים

קרא עוד »

איתור נזילות ורטיבות

איתור נזילות ורטיבות איתור נזילות ורטיבות בשלבים מוקדמים יכול למנוע נזק רב, ואפילו אסון. אף על פי שברוב המקרים אנשים לא מבחינים בנזילות, ובמקרים לא

קרא עוד »

תיקון צנרת בהתזה

תיקון צנרת בהתזה האינטרס שלנו כאנשי מקצוע הוא תמיד לבצע את העבודה שלנו עם כמה שפחות הרס ולהימנע במידת האפשר מרעש ומלכלוך, כדי להבטיח חזרה

קרא עוד »

איתור וגילוי נזילות

איתור וגילוי נזילות מים נזילות מים לא תמיד נראות לעין, ופרק הזמן שעובר מהרגע שבו נוצרת תקלה בצנרת למועד תיקון הבעיה הוא קריטי, כיוון שנזילה

קרא עוד »
דילוג לתוכן