פתיחת סתימה שורשים בביוב

פתיחת סתימה שורשים בביוב

אם אתם גרים בסביבת חורשה או יערות ואפילו אם יש לכם בית פרטי עם חצר, ייתכן שבשלב כזה או אחר תמצאו את עצמכם מופתעים, כשתגלו ששורשי עצים ושיחים חדרו לתוך צנרת הביוב שלכם, ומצאו סביבה אורגנית מאוד פורה לצמיחה והזנה עבורם.

מה גורם לשורשי העצים לחדור לתיוך צנרת הביוב?

בדרך כלל שורשים מתאפיינים בעיקשות, ויפלסו דרכם דרך סדקים קטנטנים על מנת לקבל נוזלים ודשן מצנרת הביוב. לרוע המזל, הם מצליחים לשגשג ולהתרבות, ויוצרים חסימות בצנרת, שפעמים רבות מובילה לנזקים נוספים בצנרת ולהצפות.

לחדירת שורשים לצנרת הביוב יש פתרונות, ותחזוקה שוטפת יכולה בדרך כלל למנוע את היווצרות הבעיה מלכתחילה.

כיצד ניתן לזהות סתימת שורשים בביוב?

בעת חשש להיווצרות סתימה בצנרת הביוב, או במקרים קיצוניים יותר, בעת הצפה של מי השופכין, מומלץ להזמין חברה מקצועית ומוסמכת לאיתור התקלה ומיקומה, מתן פתרון ותיקון הנזקים שנוצרו.

בדרך כלל איתור סתימה בצנרת הביוב נעשה באמצעות החדרת מצלמה עם סיב אופטי, שחודרת אל הצנרת ומצלמת אותה בזוית של 360 מעלות. במהלך הבדיקה ניתן לקבל מידע מדוייק באשר למיקום הבעיה לאורך הצנרת ולקבל אינדיקציה באשר לסיבות, שבגינן נוצרה הבעיה, כמו סדקים, ניתוקים, טפטופים ונזילות בצנרת. כמו כן, ניתן לאבחן האם הצנרת נמחצה או קיבלה שיפוע כתוצאה מחדירת השורשים.

הבדיקה נעשית ללא צורך בניתוק מרצפות או שבירת מדרכות ומעניקה פיענוח מהיר ללא לכלוך וריחות לא נעימים.

פתיחת סתימת שורשים בביוב

אחת השיטות הנפוצות לסילוק שורשים מצנרת הביוב היא הזרמת מים בלחץ גבוה לתוך הצינור הסתום, שקורע את השורשים, אך לא תמיד פעולה זו מספיקה לבדה, מכיוון שנטייתם של השורשים לצמוח מחדש מעמידה בפנינו אתגר נוסף- מניעה של הישנות הבעיה.

חיתוך השורשים יכול להתבצע גם באמצעות עזרים מתקדמים, שמוחדרים לתוך הצינור הסתום על מנת לחתוך את השורשים. גדיעת השורשים מאפשרת את פתיחת הצינור, ומייד אחריה מומלץ לבצע שטיפה להסרת פסולת ולכלוך נוספים שהצטברו בצנרת.

את שטיפת הצנרת מבצעים בדרך כלל בעזרת ביובית, שהיא משאית רחבה, המחוברת למשאבת מים עוצמתית, ובעזרתה ניתן להסיר סתימות ומשקעים ולשאוב את כל מה שמיותר ומפריע לזרימה חלקה של נוזלים בצנרת.

בתום שטיפת הצנרת יש למנוע צמיחה מחודשת של השורשים באמצעות קוטל שורשים, שמאושר על ידי המשרד לאיכות הסביבה, ופוגע בצמיחת השורשים ברמה המקומית מבלי לפגוע בשאר חלקי העץ.

טיפול בנזקים נוספים

במקרים בהם צנרת הביוב לא נפגעה מצמיחת השורשים, הטיפול יכול להסתיים כאן. אך במידה וזוהו תקלות נוספות בצנרת יש לדאוג לתקנן בהקדם על מנת למנוע מפגעים נוספים. כמו כן, צנרת הרוסה, שבורה או צנרת שקרסה כדאי לחדש ולהחליף על מנת להבטיח שקט וביטחון לאורך זמן.

מניעת צמיחת שורשים בצנרת הביוב

אין ספק, שהדרך הטובה ביותר להתמודד עם הבעיה היא מניעה. על מנת שלא תצטרכו להיתקל בבעיית השורשים בצנרת הביוב מומלץ להימנע מנטיעת עצים וצמחים, שנוטים להכות שורשים ארוכים וחזקים כמו פיקוסים. במידה ואתם בכל זאת מעוניינים בנטיעתם, השתדלו שלא לעשות זאת בסמוך לבריכות הביוב ולצינורות הביוב.

כשבעיית השורשים בצנרת חוזרת על עצמה מומלץ לכרות את העצים או להעתיק את מקומם למיקום מרוחק יותר מצנרת הביוב.

למתכננים גינות וחצרות מומלץ לתכנן מראש את מיקום הצמחייה וסוג הצמחייה בהתאם על מנת להימנע מסתימת שורשים בביוב בעתיד.

 

אפיקי מרום

חברת אפיקי מרום הוקמה במטרה לטפל באופן מקצועי בכשלים במערכות צנרת מים ביוב וניקוז
אנו מתמחים בטיפול ושיקום נזקי צנרת ללא הרס ובטכנולוגיות לאיתור מיפוי וצילום צנרת אנו כאן בכדי לספק טיפול מקצועי, ושקט נפשי
עם הבנה יסודית בתשתיות בנייה ואינסטלציה, ובעיקר בפעולות שיקום מתקדמות ובציוד חדשני,
מענה לכל אחד מנזקי המים, החל מאיתור הליקוי, טיפול מסיבי מקצה לקצה ושיקום אבסולוטי מבפנים ומבחוץ

לשירותכם מידע נוסף...

איתור נזילות מים ובעיות רטיבות

איתור נזילות מים ובעיות רטיבות נזילות ובעיות רטיבות במבנה, שנובעות מצנרת המים או מצנרת הביוב, עלולות לקרות אפילו מתקלות קטנות כמו סדקים וחורים קטנים. נזקים

קרא עוד »

איתור נזילות ורטיבות

איתור נזילות ורטיבות איתור נזילות ורטיבות בשלבים מוקדמים יכול למנוע נזק רב, ואפילו אסון. אף על פי שברוב המקרים אנשים לא מבחינים בנזילות, ובמקרים לא

קרא עוד »

תיקון צנרת בהתזה

תיקון צנרת בהתזה האינטרס שלנו כאנשי מקצוע הוא תמיד לבצע את העבודה שלנו עם כמה שפחות הרס ולהימנע במידת האפשר מרעש ומלכלוך, כדי להבטיח חזרה

קרא עוד »

איתור וגילוי נזילות

איתור וגילוי נזילות מים נזילות מים לא תמיד נראות לעין, ופרק הזמן שעובר מהרגע שבו נוצרת תקלה בצנרת למועד תיקון הבעיה הוא קריטי, כיוון שנזילה

קרא עוד »
דילוג לתוכן